Vítejte,

Uživatelské jméno:

Heslo:


Pamatuj si mě

[ ]


Připravujeme

Vážení přátelé,

asi se ptáte, co připravujeme pro jarní část sezóny. V tuto chvíli již máme potvrzený březnový a dubnový program, květen a červen je zatím v jednání.

Z filmů již potvrzených bych rád upozornil na jeden z nejlepších českých dokumentů. Je věnován životu a dílu jedné z nejpřednějších českých operních pěvkyň Soni Červené.
A když dodám, že autorkou snímku Červená je Olga Sommerová, je určitě na co se těšit.
V našem FK vůbec poprvé představíme jednoho ze současných nejpřednějších evropských tvůrců Yorgose Lanthima a jeho film Zabití posvátného jelena.
Rád bych vás všechny pozval na Bílou tmu, poslední film, který český režisér František Čáp natočil v Československu. Čáp, který pak emigroval, je dodnes považován za hvězdu bývalé jugoslávské kinematografie a značné renomé si vydobyl i v tehdejší Německé spolkové republice.
Z tvorby známých filmařů uvidítě snímek Claire Denisové Vnitřní slunce. Dubnové večery jsme pak věnovali režisérům spíš mladším a u nás málo zámým, ale mnozí, myslím si, budete překvapeni třeba filmem Básník, který málem zabil Hitlera, a vizuálně pěkným australským dokumentem Hora.

Vážení přátelé, na setkání s vámi se těší

Rudolf Fiedler