Vítejte,

Uživatelské jméno:

Heslo:


Pamatuj si mě

[ ]


Připravujeme

Vážení přátelé,

dovolte mi, aby vás upozornil na několik filmů, které považuji v podzimním programu za tak kvalitní a zajímavé, že byste si je neměli nechat ujít.

Už ve středu 19. října na nás čeká snímek Studená válka, který si dovolím označit za vrchol podzimu. Jestli bych si já osobně měl z podzimní nabídky vybrat jeden film, pak by to byl snímek Studená válka režiséra Pawlikowského, kterého už proslavila jeho Ida (hráli jsme ji s úspěchem v našem FK).

Velmi kvalitní sestava filmů na nás čeká v říjnu. Doporučuji vám nenechat si ujít celovečerní střihový film Bratři Lumiérové. Pozor, není to jen dokument, v pásmu uvidiíte na stovku filmů bratří Lumiérů včetně slavného Příjezdu vlaku nebo Pokoropeného zahradnika.

A pak, 17.10., promítneme snímek japonského režiséra Koreedy Zloději. Z Koreedy vyrostla režisérská hvězda. Film Zloději je třetím jeho filmem, který v klubu promítneme. Jsem v tuto chvíli trochu na rozpacích, když jsem u filmu Studená válka mluvil o vrcholu podzimum. Koreedův snímek - vítěz MFF v Cannes - je ve světě ceněn stejně. A tak budeme mít vrcholy dva.

Ti, kteří se rádi nechají filmem dojmou, přijdou na izraelský snímek Cukrář. V Karlových Varech ho diváci vybrali za film, který je nejvíc osolovil. V poslední době bylo natočeno hodně děl s homosexuální tematikou, ale asi jen Cukrář není kýčovitý a působí velmi pravdivě.

Stoupající úroveň kvality filmové tvorby v Polsku dokazuje i snímek Tvář. Rozhodně jde o netradičně pojatý snímek, který byste měli vidět.

Z filmů, které připravujeme na listopad, chci upozornit na ve světě velmi ceněný (ale u nás téměř neznámý) německý snímek íránského režiséra Ali Soozandeho Teheránská tabu.

Doslova bonbónkem by měl být dokument asi o nejlepší operní zpěvačce všech dob Marii Callasové. A ve filmu jde rozhodně o víc než jen o zpívání!Vážení přátelé, na setkání s vámi se v sále Regionální knihovy Karviná těší

Rudolf Fiedler